Inici del Contingut

Professorat

Coordinador de la titulació: Beatriz Gómez Morales, beatrizgomez@filcat.udl.cat

 

Professor/a

Assignatura/es

Correu electrònic

Alonso, Helena

Indústries culturals

halonso@filcat.udl.cat

Andreu, Marcel·la

Gestió d'empreses de comunicació

Pràctiques en empreses o institucions

marcela.andreu@udl.cat

Ballarin, Lourdes

Fonaments del periodisme

lballarin@filcat.udl.cat

Benach, Ernest

Comunicació política i opinió pública

ernest.benach@filcat.udl.cat 

Benet, Carlota

Narrativa audiovisual

carlotabenet@filcat.udl.cat

Bergés, Laura

Dret i ètica de la comunicació i la informació

Estructura de la comunicació i de la informació

lberges@filcat.udl.cat

Cadena, Josep Lluís

Ràdio

jlcadena@filcat.udl.cat

Cano, Jordi

Teoria i pràctica de la producció de so i locució

jordi.cano@didesp.udl.cat

Fernández, Òscar

Producció audiovisual

Taller de creació audiovisual

ofernandez@filcat.udl.cat

Gòdia, Iolanda

Teoria i tècnica de la fotografia i del fotoperiodisme

igodia@filcat.udl.cat

Gómez, Beatriz

Gèneres televisius

Mètodes de recerca en comunicació

Narrativa interactiva

beatrizgomez@filcat.udl.cat

Hosta, Xavier

Disseny i creació multimèdia

Introducció a la programació web

Taller de creació multimèdia

xavihosta@filcat.udl.cat

Jarné, Antonieta

Política, economia i societat actual

jarne@historia.udl.cat

Lobera, Irina

Anglès oral i escrit per als mitjans de comunicació

irina.lobera@dal.udl.cat

Lozano, Arturo

Ficció audiovisual contemporània

Història dels mitjans de comunicació de masses

Teoria de la comunicació

arturo.lozano@filcat.udl.cat 

Machetti, Sandro

Expressió audiovisual

Història del cinema

sandro.machetti@hahs.udl.cat

Martin, Xavier

Anglès oral i escrit per als mitjans de comunicació

Teoria de la comunicació

xabierm@dal.udl.cat

Marin, David

Redacció periodística. Gèneres descriptius

Redacció periodística. Gèneres interpretatius

 davidmarinrubio@filcat.udl.cat

Martos, Imma

Redacció periodística. Gèneres descriptius

Redacció periodística. Gèneres interpretatius

imartos@filcat.udl.cat

Meza, Andrea

Disseny i creació multimèdia macameza@gmail.com

Nieto, Jorge

Documental

Narrativa audiovisual

nietojordi@filcat.udl.cat

Oriol, Pep

Realització audiovisual

Postproducció audiovisual

oriol@filcat.udl.cat

Padial, César

Introducció a les TIC. Comunicació audiovisual

cesar.padial@udl.cat

Percastre, Salvador

Anàlisi i creació de continguts en xarxa

Periodisme digital

Periodisme especialitzat.  Economia i política

Periodisme espencialitzat. Societat i cultura

salvador.percastre@filcat.udl.cat

Perdrix, Ferran

Introducció a les TIC. Periodisme

ferranp@diei.udl.cat

Pinyol, Enric

Programes informatius per a la televisió

Taller de creació periodística

pinyol@filcat.udl.cat

Plans, Albert

Guió audiovisual albert@filcat.udl.cat

Pons, Silvia

Anàlisi de les audiències

spons@filcat.udl.cat

Rodríguez, Cristina

Castellà oral i escrit per als mitjans de comunicació

cristina.rodriguez@udl.cat

Serés, Teresa

Pràctiques en empreses o institucions

Sociologia i Psicologia de la comunicació

tseres@filcat.udl.cat

Serrano, Judit

Publicitat

jserrano@filcat.udl.cat

Soto, Joana

Història dels mitjans de comunicació de masses

Indústries culturals

joana.soto@filcat.udl.cat

Torres, Helena

Publicitat

Sociologia i Psicologia de la comunicació

htorrespurroy@dal.udl.cat

Visa, Mariona

Comunicació corporativa

Gèneres i formats per a internet i noves plataformes

Noves tendències en televisió i convergència digital

marionavisa@filcat.udl.cat